Zeleninový mix

Zeleninový mixTak tato směska se u nás objevuje pomalu každý den. Nejenže jí miluji já, ale to samé by si mohla říct mamka, a tak se v původně malých hrncích už nyní vaří v pořádném hrnčisku pořádná nálož této nejlepší zeleninové směsko-polévky.

Nejenže je v ní samá zelenina, ale skvěle zahřeje a zasytí (bohužel pro mě, protože si vždy naložím obrovskou porci s vědomím, že je to jen zelenina, a pak mi začne žaludek “tikat“ a čekám už jen explozi či možná spíš atomový výbuch 😀 ).

A k tomu postačí jen spousta zeleniny, bujón či vývar, smetana, trochu koření dle chuti a k podávání spoustu sýra, zakysané smetany či jogurtu a spousta semínek. No mňaaam.


Recept:

Recept není ani receptem, protože stačí povařit s bujónem všechnu vaši oblíbenou zeleninu. U nás to je například: mrkev, celer, cuketa, lilek, hrášek, brokolice a samozřejmě rajčata – nejlépe z plechovky loupaná a krájená. Po změknutí slijeme přebytečnou tekutinu, aby polévka nebyla moc tekutá (ale záleží na vás, tekutinu si slijte do misky, abyste v případě potřeby mohli polévku doředit). Rozmixujeme ponorným mixérem společně se zakysanou smetanou a kořením – sůl, pepř, či polévkové koření, chilli či česnek.

Pak už jen do misek, přidat kopu sýru (na fotku střídmě, pak všechno do velké misky a přidat sýra 5x tolik 😀 … ).

Zeleninu můžete použít jakoukoliv. Například i květák, zelí a přidat můžete třeba trochu brambor, pokud si polévku chcete dát místo obědu.


Z mála mnoho 🙂 . Tak to je nejlepší.

Reklamy