Matcha dortík

17. 3. – pro nás asi den jako každý jiný. Zato za hranicemi, a to především v Irsku, UK či Americe, je tento den velkou slavností. Oslavuje se totiž Saint Patrick´s day, čili Den svatého Patrika, který údajně přinesl do Irska křesťanství.

Symbolem Irska je trojlístek, s jehož pomocí svatý Patrik Irům vysvětloval Svatou Trojici a od toho je tradiční Irskou barvou zelená. Proto v tento den nezahlédnete snad jinou barvu než zelenou. Zelené oblečení, výzdoby, různé masky, ale dokonce i například pivo či řeky, které jsou v tento den také obarvovány.

Matcha dortíkKrom toho, zelené odstíny chytá i jídlo, což mi vnuklo nápad, že v tento den bych mohla připravit také něco zeleného. A aby to nebylo jen takové nudné a skončila např. u brokolice – což by sice zelenou barvu splňovalo, zato originalita na levelu mínus 150, připravila jsem si k snídani skvělý nepečený tvarohový koláček a s receptem se vám ráda podělím.


Recept:

  • 1 tvaroh ve vaničce
  • tuhé kokosové mléko (nemusí být)
  • trochu jogurtu či zakysané smetany na zředění
  • agáve/javorový či jiný sirup, med, nebo cukr
  • prášková želatina do krémů
  • Matcha čaj (kdo nemá, lze přidat místo čaje trochu barviva, protože ten tam má pouze barvící funkci)

Všechno, krom želatiny smícháme v misce. Na obalu želatiny (určené do krémů) je napsaný postup. Většinou stačí želatinu rozmíchat s trochou vody, přidat pár lžiček krému, promíchat a toto pak přidat ke zbylé směsi.

Na korpus můžete využít to, co máte rádi. Klidně sušenky rozdrcené s máslem a nahnětené do formičky, jako u klasických nepečených cheesecaků, ale kdo by rád zdravější verzi, může přidat i vločky.

Já si korpus připravila trochu pracnějším způsobem. Namočila jsem si předem sušené ovoce (doporučuji datle, nebo švestky, lze použít ale i rozinky nebo brusinky). Ovoce by mělo být dostatečně dlouho v horké vodě – klidně i pár hodin, aby úplně změklo a jeho konzistence byla spíše lepkavá a mazlavá. Poté vodu slijeme, dáme do mixéru a rozmixujeme v hladký krém (jestli to nepůjde úplně, nevadí to ničemu). K této směsi přidáme vločky, rozmixované ořechy či klidně ony sušenky a vytváříme hmotu, která nám lehce půjde natlačit do formiček (tento způsob nahradí máslo u běžného korpusu).

Na tento korpus vylijeme směs tvarohu s želatinou a dáme ztuhnout nejlépe přes noc. Ráno posypeme kakaem či polijeme čokoládou, dozdobíme ovocem a podáváme.

Reklamy