Avokádová nutella

Avokádová nutellaPár tipů, co dobrého připravit z avokáda jsem vám už představila, dnes jsem se ale konečně dostala i k mé asi nejoblíbenější avokádové variaci a to tentokrát NUTELLE!

Nutellu miluje snad každý a asi každý si s ní a společně i se lžičkou (či lépe lžící? 😀 ) užil své chvíle.

A i když pravou nutellou jednou za čas nepohrdnu ani já, zvláště když to je ta originální přímo z Německa, přesto to není úplně ideální pro každý den a hledala jsem jak takovou nutellu nahradit na palačinky, lívance či wafle obzvláštnit i něčím jiným než marmeládou nebo jogurtovými dipy.

A avokádo se ukázalo jako skvělá náhražka, která je i zdravá a moc chutná 🙂 . Na klasickou nutellu to samozřejmě nemá, ale pro čokoholiky, kteří se snaží dbát trochu na zdravý životní styl to bude určitě dostačující náhrada.


Recept:

  • ½ avokáda
  • 3 lžičky hořkého kakaa
  • javorový sirup dle chuti
  • 1 lžička jogurtu na zředění (nemusí být)

Zralé avokádo důkladně rozmačkáme a smícháme s kakaem a javorovým sirupem (můžete použít i cokoliv jiného na oslazení). Pokud se vám bude kakao špatně smíchávat s avokádem, použijte na zjemnění trochu jogurtu, nebo klidně kapku mléka či vody. Pak už jen nechat odležet a máte skvělou pseudo nutellu na palačinky, lívance, wafle nebo jen tak do tvarohu či jogurtu :).


Tip: A pro úplné fajnšmekry: přidejte do této směsi i lžičku oříškového másla (arašídového nebo skvělé je i kešu máslo) – to je teprve chuť!

Reklamy