Tvarožník s rybízovým želé

Tvarožník s rybízovým želéNa velkou rodinou oslavu to chtělo upéct něco dobrého. A protože mamka chtěla něco tvarohového, rozhodla jsem se pro tvarožníky, které se ukázaly jako dobrá volba, takže recept přidávám i sem.


Recept:

  • 3 tučné tvarohy ve vaničce
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 5 vajec
  • 150 g cukru
  • 2 balíčky BeBe (červené)
  • 150 g másla

Nejprve si připravíme korpus ze sušenek. Sušenky v mixéru rozmixujeme skoro na prášek bez velkých kusů. Pak k nim přidáme přibližně 150 g změklého másla. Nejprve přidáme 100 g a rukou hněteme a postupně přidáme máslo podle potřeby, aby se nám směs nedrolila a dala se pěkně napěchovat do formy.

Formu si vymažeme máslem či sádlem a dno vyložíme pečícím papírem. Na dno dáme sušenkový základ a trochu ho namačkáme i na okraje. Celou formu dáme do lednice a mezitím si připravíme krém.

3 tučné tvarohy pořádně promícháme se smetanou, vejci a cukrem. Toho dáme asi 150 g, ale opět nejprve méně a podle chuti když tak přidáme.

Troubu si rozehřejeme na 160 stupňů a na dno pod mřížku dáme ještě pekáček či zapékací misku s vodou.

Z lednice vytáhneme formu a tvarohovou směs nalijeme na sušenkový základ. Počkáme, až se trouba nahřeje, poté dáme na mřížku, nad pekáček s vodou, a pečeme něco málo přes hodinu. Poté troubu vypneme i přesto, že se nám bude tvarožník zdát nedopečený. Celý tvarožník pak v troubě necháme, neotvíráme dvířka a až bude trouba zcela vychlazená, tak tvarožník vyndáme ven a když už není horký ani ten, dáme ho ještě do ledničky, kde ztuhne úplně. Nejlépe ho chladíme přes noc.

Pak můžeme podle potřeby tvarožník různě dozdobit ovocem, čokoládou, nebo jako já, kdy jsem zvolila kombinaci rybízů a želé, které jsem připravila dle návodu na obalu.  

Reklamy