Dvoubarevný tvarožník


IMG_1760_tonemapped_uprA aby tady toho tvarohu nebylo málo, přidávám i další rychlý a zdravý recept na dvoubarevný tvarožník, který se hodí opět do kterékoliv části dne, protože složením nadchne i ty největší dietáře! Jeho největší sláva sice už přešla a já než se vůbec dostala k tomu, ho dřív než ho zblajznu, vyfotit, trvalo to jo nějakých pár měsíců :D.

 Nevadí, já se k němu stejně ráda vracím, protože i když není v ledničce a doma celkově nic, tak přesto ingredience pro tento tvarožník máme vždycky :).


Recept:

  • 2 tvarohy ve vaničce (500g)
  • 200 g jogurtu
  • 2 vejce
  • vanilkový pudingový prášek
  • kakao
  • něco na oslazení

Vejce smícháme s jogurtem a tvarohem. Osladíme a přidáme ½ až 1 celý pudingový prášek. Ten není nutný, ale ta troška škrobu rozhodně neuškodí a tvarožník je pak lepší J . Pokud je těsto příliš hutné, můžeme jemně doředit trochou mléka. Rozdělíme do dvou misek. Do jedné přidáme holandské kakao – dle chuti, abychom měli jedny část tmavou a druhou světlou. Pak už si jen připravíme menší dortovou formu, dno vysteleme pečícím papírem, okraje vymažeme máslem a můžeme vrstvit.

Připravíme si dvě lžíce. Jednou nabíráme světlé a druhou tmavé těsto. Nejprve začneme např. bílou části. 1-2 lžíce dáme doprostřed dna dortové formy a na ni dáme opět doprostřed lžíci-dvě lžíce tmavého těsta. Pak opět lžíci bílého, tmavého a pokračujeme, dokud nespotřebujeme všechno těsto.

Mně se ani jednou nepovedlo mít krásného kulaté vrstvy, ale to nevadí, chuti to neubere a i tak to je celkem pěkné 😀 .

Dáme do trouby předehřáté na 200 stupňů, pečeme 10 minut. Poté troubu ztlumíme na 150-160 stupňů a pečeme takovou půl hodinku. Pak troubu vypneme a tvarožník necháme dojít a vychladnout v troubě. Po vychladnutí ještě dáme do ledničky a ideálně pár hodin chladíme.

Reklamy