O nás a webu

Od té doby, co jsme se v roce 2010 potkali, jsme společně strávili hodiny a hodiny v kuchyni a teď jsme se rozhodli posunout se na novou úroveň.

Nejenže se chceme pochlubit našimi výtvory veřejně, ale chceme i přinášet „námi odzkoušené a ověřené“ recepty a prezentovat jídlo i z jiné, vizuální stránky.

Proto jsme se rozhodli založit tento web, kde společně, či jednotlivě budeme přidávat vlastní fotografie s recepty, tipy, či inspirací a pokusíme se ukázat, že si stačí jen trochu pohrát a i zcela obyčejná jídla pak nemusí vypadat nudně a nepříliš lákavě.


VFVeronika Foldynová

Narodila jsem se v srpnu 1997 v Ostravě. S rodiči a starším bratrem bydlím v Píšti a studuji na Gymnáziu Josefa Kainara v Hlučíně. Po maturitě bych chtěla pokračovat ve studiu na univerzitě v nějakém biologicko-chemickém odboru.

Vždy mě bavilo vařit a péct, ale po tom, co jsem propadla zdravému životnímu stylu, jsem v kuchyni začala trávit mnohem více času.

Na stránku budu přispívat především recepty mezinárodní ale i české kuchyně a mnoho receptů a inspirací bude také ve zdravějším stylu.

Po ruce mi nikdy nesmí chybět fotoaparát NIKON D3200, ke zvěčnění mých ale i společných výtvorů.


JMJaroslav Merc

Narodil som sa v januári 1995, momentálne žijem v Košiciach a študujem astronómiu a astrofyziku na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Odkedy som sa spoznal s Veronikou, začal som sa viac obšmietať v kuchyni a našiel záľubu nielen v príprave chutného, ale aj dobre a esteticky vyzerajúceho jedla.

Okrem receptov budem na stránku prispievať určite inšpiráciami na nezvyčajné suroviny či jedlá, keďže sám som bol typ človeka, ktorý veľmi skúšať nechcel. Teraz si však dám povedať, lebo nie všetko neznáme musí byť aj zlé. Zároveň sa venujem správe našej webovej a Facebookovej stránky.

Mojim hlavným pomocníkom (okrem Veroniky) je fotoaparát CANON EOS 600D, z ktorého fotky môžete vidieť pri mojich a aj niektorých príspevkov od Veroniky.

Reklamy